Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
 
 

Združenie miest a obcí Hornej Nitry

Verejné prerokovania akčného plánu Vytlačiť
 

Strategický dokument, ktorý má pomôcť baníckemu regiónu k úspešnej zmene ekonomickej orientácie, bude prerokovaný aj na verejných stretnutiach na Hornej Nitre. Akčný plán transformácie regiónu prerokujú v Handlovej, Novákoch a Prievidzi.

Verejné prerokovania akčného začnú v meste Handlová už 26. apríla 2019, nasledovať budú Nováky 3. mája 2019 a 7. mája 2019 mesto Prievidza. Vo všetkých mestách sa stretnutia začnú o 16:00.

„Dôvodom verejných prerokovaní je snaha získať dôveru občanov, že vláda, región, samospráva a všetci, ktorí na príprave transformácie hornej Nitry participujú, majú záujem dosiahnuť základnú víziu plánu. Naštartovať ekonomiku v rôznych oblastiach a zabezpečiť zamestnanosť s vyššou pridanou hodnotou pre región,“ hovorí Ladislav Šimko, riaditeľ odboru prierezových priorít Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Verejné prerokovania akčného plánu pre obyvateľov Hornej Nitry

Handlová

26. apríl 2019 o 16:00

Dom kultúry - zasadačka

Nováky

3. máj 2019 o 16:00

Dom kultúry

Prievidza

7. máj 2019 o 16:00

Kino Baník

 

Pracovnú verziu dokumentu už dostala k dispozícii pracovná skupina zriadená na úrovni Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Tá má doručiť svoje pripomienky do polovice apríla. Následne dostane verejnosť možnosť vyjadriť sa k materiálu už so zapracovanými pripomienkami. Dokument bude k dispozícii na webovej stránke www.zivotpouhli.sk.

Pri príprave dokumentu sa kladie dôraz na participatívny prístup. Spracovatelia relevantné pripomienky členov pracovnej skupiny a verejnosti zapracujú do strategického dokumentu, a až v tejto forme bude dokument predložený na medzirezortné pripomienkové konanie. Napokon má byť akčný plán schválený ako vládna stratégia. Predloženie na rokovanie Vlády SR je plánované na záver júna 2019.

 

Odkaz https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2019/prvy-draft-akcneho-planu-pre-hornu-nitru-uz-maju-v-rukach-clenovia-pracovnej-skupiny.html?page_id=602012


 
 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár


Páči sa Vám naša nová web stránka?
 
 
133

 
 
 
20

 
webygroup

Úvodná stránka