Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
 
 

Združenie miest a obcí Hornej Nitry

Oslavy SNP v Lehote pod VtáčnikomVytlačiť
 

Aj v tomto roku obec Lehota pod Vtáčnikom s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja,  v spolupráci s Regionálnym kultúrnym centrom v Prievidzi,  miestnymi politickými stranami SMER SD a ZO KSS  a záujmovými združeniami organizuje v sobotu 18. augusta v prírodnom amfiteátri na Sekaninách oslavy 74. výročia Slovenského národného povstania a 73. výročia skončenia II. svetovej vojny, na ktoré vás srdečne pozýva.

Program podujatia bude nasledovný:

  • Od 14,00 hodiny bude koncertovať dychová hudba Maguranka
  • O 15,30 sa uskutoční pietny akt kladenia vencov.
  • O 16,00 hodine bude slávnostné otvorenie osláv hymnou SR, nasledovať bude  kultúrny program, diskotéka a zábava.

V tomto roku sme kultúrny program obohatili a budeme mať možnosť zabaviť sa hneď pri dvoch kapelách.

Najskôr to bude známa pop-roková kapela AYA zo Žiliny, so svojím lídrom a spevákom Borisom Letrichom. Kapela má viac ako 25-ročnú históriu a vo svojom repertoári majú množstvo pekných populárnych piesní.  Určite všetci poznáte ich najznámejší hit Malý princ, či pieseň Do neba volám.

Po ich vystúpení pódium zaplní ďalšia známa – terchovsko-žilinská skupina ARZÉN, ktorá je na hudobnej scéne taktiež vyše 25 rokov. Túto kapelu určite poznáte vďaka ich štýlu hudby, ktorý je poznačený terchovským folklórom. Kapela Arzén vystupuje na rôznych festivaloch nielen na Slovensku, ale v zahraničí. Ich piesne z muzikálu Na skle maľované podané v rockovom štýle si získali množstvo fanúšikov. A o perfektnom speváckom výkone speváka kapely Jara Gaža ani netreba hovoriť, to treba len vidieť a počuť.

Preto veríme, že tieto dva koncerty sa vám budú páčiť a obohatia vaše kultúrne poznanie o ďalšie dve výborné kapely.

Ako každý rok, aj v tomto roku bude podujatie pokračovať do skorých ranných hodín zábavou a diskotékou. O dobrú náladu sa budú starať naša miestna domáca kapela BONTON striedavo s DJ Iggym.

 

Vstupenky na podujatie si môžete kúpiť od 13. augusta v predpredaji na obecnom úrade, v čase úradných hodín.

Vstupenka v predpredaji pre dospelých je za 4,00 €, pre mládež od 10 – 15 rokov 2,00 €. Deti do 10 rokov majú vstup zdarma.

V deň konania podujatia – 18. augusta – si vstupenky zakúpite priamo na Sekaninách a to:

  • Dospelí za 5,00 €
  • Deti a mládež od 10 do 15 rokov za 2,50 €.

 

Z dôvodu bezpečnosti a obmedzenia motorových vozidiel na ceste a priestranstvách v okolí amfiteátra , organizátori zabezpečili bezplatnú autobusovú dopravu z našej obce na Sekaniny a späť. Budú bezplatne premávať tri autobusy v pravidelných časových intervaloch. Rozpis budete mať k dispozícii na autobusových zastávkach. 

Pre všetkých účastníkov osláv je zabezpečený široký sortiment jedál a nápojov.

Počas podujatia bude sprístupnený partizánsky bunker, ktorý sa nachádza nad turistickou  chatou Smrečina. Okrem partizánskeho bunkra členovia ZO SZPB a ZO KSS sprístupňujú pre vás aj pôvodnú poľnú nemocnicu, ktorá sa nachádza povyše bunkra.

Organizátori sa tešia na bohatú účasť návštevníkov na oslavách 74. výročia SNP  a 73. výročia skončenia II. svetovej vojny v prírodnom amfiteátri v Lehote pod Vtáčnikom – na Sekaninách.

 

SNP plagát s logami.jpg


 
 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár


Páči sa Vám naša nová web stránka?
 
 
133

 
 
 
21

 
webygroup

Úvodná stránka