Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
 
 

Združenie miest a obcí Hornej Nitry

Konané akcie a podujatia

Zimné slávnosti Hornonitria 2017Vytlačiť
 

Zimné slávnosti

Zimné slávnosti hornonitria organizuje Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi 
v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, občianske združenie Hornonitrie a obce pravnianskej doliny. Program trvá od od 04.02.2017 do 04.03.2017. čítaj viac..

Fotogaléria 


 
 

SLOVAKIATOUR 2017 v dňoch 26.01.2017 - 29.01.2017Vytlačiť
 

ST 201723. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR je najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne strednej Európy. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA – BOJNICE a ZDRUŽENIE MIEST A OBCÍ HORNEJ NITRY pripravila pre tento ročník veľtrhu expozíciu s ústrednou témou „Liečivá sila Hornej Nitry“. (čítaj viac...)

Fotogaléria

Videogaléria


 
 

Andrej Kiska: Primátori a starostovia sú zdrojom inšpirácie pre moju prácu Vytlačiť
 

Prijatie u prezidenta

Prijatia u prezidenta SR sa dňa 11.1.2017 zúčastnili za okres Prievidza PhDr. František Tám – primátor mesta Bojnice a Ing. Vojtech Čičmanec – starosta obce Kocurany a predseda ZMO HN.

Článok na portály obecne-noviny.sk


 
 

II. snem ZMO HN v roku 2016Vytlačiť
 

II. snem ZMO HN

Dňa 16.11.2016 sa v priestoroch kultúrneho domu Čereňany uskutočnil II. snem Združenia miest a obci hornej Nitry v roku 2016. Na sneme sa zaoberali plnením rozpočtu, schválením zmien stanov, plánom činnosti a rozpočtom združenia na rok 2017. (čítaj viac...)

Fotogaléria

 


 
 

Fraňo Madva. Príroda a história – hlavné piliere rozvoja cestovného ruchuVytlačiť
 


 
 

Združenie miest a obcí hornej Nitry si pripomenulo štvrťstoročnicuVytlačiť
 

Auditórium

Štvrťstoročnica usilovnej práce, to už stojí za pohľad späť i za oslavu. V piatok 23. septembra sa teda v Dome kultúry v Kanianke zišlo okolo 170 hostí, aby si pripomenulo 25 rokov od vzniku združenia. Stretli sa takmer všetci súčasní primátori i starostovia, viac ako päťdesiatka exstarostov a ďalší vzácni hostia, medzi ktorými nechýbala ani  poslankyňa NR SR, TSK a primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková, predseda ZMOS Michal Sýkora, podpredseda TSK Richard Takáč, poslanci TSK Ján Bodnár, Ján Cipov, Mohamed Hemza, Štefan Mjartan,  Eleonóra Porubcová, Jozef Stopka,  František Tám, ďalší predstavitelia samosprávy, štátnej správy, veľkých regionálnych podnikov a sponzori večera. (čítaj viac)

Publikácia

Fotogaléria

Videoreportáž


 
 

Hornonitrianske folklórne slávnosti 2016Vytlačiť
 

HFS 2016

V piatok a sobotu 24. a 25. júna 2016 sa uskutočnil už 31. ročník Hornonitrianskych folklórnych slávností, ktoré sú najväčším folklórnym festivalom na hornej Nitre. V scénických i nescénických programoch a aktivitách sa predstavilo bezmála 700 folkloristov, ľudových umelcov a ďalších účinkujúcich.  Podujatie počas dvoch dní navštívilo okolo 3 000 návštevníkov. Slávnosti sa predstavili s novou vizuálnou identitou, pod ktorú sa autorsky podpísal Akademický architekt Rastislav Nemec. Obrazové vyznenie podujatia tak získalo skutočne profesionálny punc. Účinkujúci na novej scéne pôsobili ako rozpohybované šperky...(čítaj viac)

Fotogaléria z 1. dňa

Fotogaléria z 2. dňa


 
 

27. snem ZMOSu Vytlačiť
 

V dňoch 18. a 19. mája 2016 sa konal 27. snem ZMOSu.

ZMO HN zastupovali nasledovní delegáti: (čítaj viac)


 
 

RIO Bojnice 2016Vytlačiť
 

RIO Bojnice 2016Na Hurbanovom námestí sa konala štafeta k olympijskym hrám v Riu. Štafety sa zúčastnili deti z ZŠ s MŠ Bojnice.


 
 

Olympiáda Detí Hornej Nitry 2016 Vytlačiť
 

Spoločná fotografiaZdruženie miest a obcí hornej Nitry v spolupráci s Olympijským klubom Prievidza, s mestom Prievidza, s mestom Bojnice, s Regionálnym kultúrnym centrom v Prievidzi a Centrom voľného času  SPEKTRUM v Prievidzi pripravili prvý ročník Olympiády detí hornej Nitry. Podujatie sa uskutočnilo 27. mája 2016 na atletickom štadióne Základnej školy Sama Chalupku v Prievidzi. Cieľom olympiády bola v prvom rade podpora športovania prostredníctvom pripomenutia si najväčšieho športového sviatku, ktorý sa uskutoční v tomto roku v brazílskom meste Rio de Janeiro. (čítaj viac)

Fotogaléria

Reportáž


 
 

Páči sa Vám naša nová web stránka?
 
 
85

 
 
 
4

 
webygroup

Úvodná stránka